Společnost 21. století

25. november 2015 at 17:01 | Miss M. |  Diary
Lidé se dají rozdělit do několika kategorií podle různých kritérií.

Já si je rozdělím asi takto:
ti, co přemýšlí*
ti, co se chtějí prosadit za každou cenu
ti, co ni neví - v podstatě jsou to ovce a jdou za tím, kdo je podle nich "silnější"

* nemůžu požít slovo normální, protože co je a co není normální..je to relevantní (ano, hodina fyziky mi dává i takto chytrá slova).Je smutné, že v dnešní době - kdy se lidstvo považuje za nejvyspělejší za celou éru světa - to jde s chováním a inteligencí některých jedinců težce do kopru. Jsou to nejspíš lidé, kteří mají asi nějaký problém, že se potřebují zviditelňovat, upozorňovat na sebe a srážet ty co"jsou míň jak oni" na kolena atd. Upřímně, takových lidí je mi líto z důvodu, že mi to přijde ubohé.

Snad to nevidím jen já, ale i někdo další. Čím více postupujeme 21. stoletím dál, tím více mi přijde, že lidé už ostatním nepřejí jejich štěstí, ale jen závidí a chtějí co nemůžou sami mít. A v tomto případě udělají vše, aby tomu konkrétnímu znepříjemnili život. OPRAVDU?! Dobře, když vidím "jé tam ta má zas nový hadry a mobil a ten si koupil luxusní auto...hmmm..." nazávidím, postesknu si, že já to bohužel mít nemůžu a to je vše. Nezačnu ji hned nesnášet a očerňovat že ona je tam ten orgán a tam to domácí zvíře apod.

Opět je tu stará teorie (podle mě i pravdivá), že za to můžou sociální sítě. Podle mě na tom mají největší podíl. Vždyť my už vlastně nežijeme v realitě ale v umělé realitě vytvořené nejspíš pro to, aby se začal celý svět nenavidět. Dnešní závislosti by se daly řadit asi takhle: FB, drogy, alkoholismus, deprese . . . Problémy mladé generace. Mám pocit, že lidé, kteří někdě napíšou jak jim kouření nebo drogy pomohou zbavit se depresí, tak si jenom hrajou na něco co nejsou, aby si jich lidi všimli, aby měli přátele, o kterých jen tajně snili. Samozřejmě, je to polemizující, protože jsou i tací, kterým to opravdu pomáhá, ale nepotřebují se tím zviditelnňovat.
(doufám, že se na mě sesype kritika jak tomu vůbec neorzumím a jak bych se měla jít rychle schovat a tak).

Upřímě se řadím do 1. kategorie (ti co přemýšlí) a nestydím se za to. 100% si všichni myslí - já jsem 1. kategorie to je jasný, já jsem nejlepší. Nemám potřebu rozšiřovat na FB fámy o někom jenom proto, že se nudím a říkám si "Stejně ho(ji) nemá nikdo rád.". Když mi někdo vadí, snažím se mu vyhýbat, nemluvit s ním. Jiní mají zase potřebu člověka, který má jiný názor než oni (a to je jak jinak než ŠPATNÝ názor a musí být zničen, spálen, pohřben do moře a nikdo o něm už nikdy nesmí slyšet) začít ponižovat u co možná největšího publika. Ideál - sociální sítě.

Moje jediná otázka: PROČ?!

Každý má na to jiný názor. Ten můj je, že dnes rodiče snad i své děti učí tomu, aby byly proti každému, kdo má jiný názor. Žijeme v době kdy všichni hlásají "SOVOBA, DEMOKRACIE, můžeme si říkat co chceme, každý ať si stojí za svým". Můžeme chválit, ale i kritizovat! Na to se často zapomíná, protože kritika bolí. Bolí uvnitř a bolí hodně. Kritiku snese jen málo kdo. Když mě někdo zkritizuje, cítím se být uražená, ale snesu to. Ne každý je toho schopen. A mám už dlouho pocit, že lidi nají nakázáno JEN CHVÁLIT ale nesmí kritzovat. Jakmile něco zkritizuješ, okamžitě jsi vyvrhel, proti kterému musíme poštvat naše "ovečky", které nám všechno odkývou (hlupáčci).

Jak dlouho to ještě bude trvat než se lidé zničí tím, že se budou - v podstatě bez nějkého většího důvodu - očerňovat? Dlouho to nebude...

Na začátku byly 3 kategorie. Všech těchto kategorií je mi líto. Ti první se musí poprat s těmi, co potřebují pozornost za každou cenu a ovečky jsou v někonečné pasti, protože jejich vůle jim nedovolí se vymanit ze spárů silnějšího.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

U like this?

YES! 33.3% (287)
No :/ 33.3% (287)
IDK... 33.5% (289)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement